Talabalar o‘rtasida har yili bo‘lib o‘tadigan xalqaro ICPC (International Collegiate Programming Contest) musobaqasi chorak finali(mintaqaviy) bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Musobaqa official.contest.yandex.com platformasida 5 soat davomida jami 13 ta masala berildi.
Toshkent axborot texnologiyalari universitetining jami 4 ta jamoasi xalqaro ICPC (International Collegiate Programming Contest) musobaqasi yarim finali bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritishdi.
Ular quyidagilar:
1-Code of Duty (Ganiev Asadullo, Miroqilov Davlatbek, Qodirov Jamshidxon) Murabbiylar:Mo‘minov B. Abdukarimov S.
2-Algo Experts (Qarshiyev Asadbek, Jaxongir Qayumjonov, Jalolov Ibrohim) Murabbiylar: Qodirov Z.Hojiyev S.
3-Lorem Ipsum (Umarov Anvar, Uralov Elyorbek, Otabek Doniyorov) Murabbiylar: Hojiyev S. Qodirov Z.
4-Dominators (Hasanov Akbar, O‘rinboyev Doniyorbek, Parpiyev Mirobidjon) Murabbiylar: Hojiyev S. Ro‘zibayev O.
Ushbu jamoalarga Qozoqistonning Olmota shahrida 5-8 dekabrda bo‘lib o‘tadigan yarim finalida omad tilab qolamiz.
Olimpiadaga qiziqish bildirgan va keyingi musobqalarda qatnashish istagida bo‘lgan talabalarni https://t.me/tuitolimpiada kanaliga a’zo bo ’lishlarini so‘rab qolamiz.

Состоялась международное четвертьфинальный этап соревнование проводимого среди студентов ICPC (International Collegiate Programming Contest)
На платформе Official.contest.yandex.com в течение 5 часов было дано 13 вопросов. 4 команды Ташкентского университета информационных технологий завоевали путёвку в полуфинал международного ICPC (International Collegiate Programming Contest).
Они следующие:
1-Code of Duty (Ганиев Асадулло, Мирокилов Давлатбек, Кадиров Джамшидхан) Тренеры: Моминов Б. Абдукаримов С.
2-Algo Experts (Каршиев Асадбек, Джахонгир Каюмжанов, Жалолов Ибрагим) Тренеры: Кадыров З. Ходжиев С.
3-Lorem Ipsum (Умаров Анвар, Уралов Элёрбек, Отабек Дониеров) Тренеры: Гаджиев С. Кадыров З.
4-Dominators (Акбар Гасанов, Оринбоев Даниербек, Парпиев Миробиджон) Тренеры: Ходжиев С. Розибаев О.
Пожелаем этим командам удачи в полуфинале, который пройдет 5-8 декабря в городн Алмате, Республики Казахстан,
Просим студентов, интересующихся олимпиадой и желающих участвовать в следующих соревнованиях, стать участниками канала https://t.me/tuitolimpida.